wts
08 بهمن 1401 - 23:29

ضرورت برنامه‌ریزی نهادهای مرتبط برای رونق گردشگری در اردستان

اردستان-فرماندار شهرستان اردستان گفت: باید به طور ویژه برای رونق صنعت گردشگری در شهرستان اردستان تلاش و برنامه‌ریزی شود.

به گزارش خبرنگار مهر،سید محمد هادی احمدی‌طبا شامگاه شنبه در ستاد خدمات سفر شهرستان،اظهار داشت:اقتصاد شهرستان اردستان امروزه توسط گردشگری احیا می شود به این دلیل که یک صنعت پاک و بدون آلودگی است و همچنین درآمد حاصل از این صنعت مستقیم در جیب مردم شهرستان خواهد بود.

وی افزود:اگر صنعت گردشگری رونق پیدا کند با توجه به آن در سطح شهرستان رونق اقتصادی خوبی ایجاد می شود و باید به طور ویژه بر روی صنعت گردشگری در شهرستان برنامه ریزی شود و حوزه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری یک حوزه بسیار بزرگ و عظیمی است.

فرماندار اردستان بیان کرد:نوروز ۱۴۰۲ برای ما بسیار مهم است و در این خصوص چندین برنامه و جلسات مختلف داریم و برنامه ریزی هایی را انجام می دهیم همچنین طرح جامع گردشگری شهرستان نیز با همکاری جهاد دانشگاهی اصفهان و جمعی از نخبگان آماده خواهد شد.

احمدی‌طبا خاطرنشان کرد:یک برنامه دیگر ایجاد تقویم گردشگری شهرستان است و ما برنامه‌ریزی می کنیم که حداکثر هر دو ماه یک رویداد بزرگ گردشگری در شهرستان اردستان داشته باشیم و این موضوع نیز به زیرساخت نیز دارد.

وی به میزان کم اقامت مسافر در شهرستان اشاره کرد و گفت:باید تعداد اقامت مسافر در شهرستان افزایش پیدا کند که این کار نیاز به یک حرکت و فرهنگ‌سازی دارد همچنین بناها و اقامتگاه های بوم‌گردی خوبی در شهرستان وجود دارد.

فرماندار اردستان ادامه داد:در نمایشگاهی هم که در تهران برگزار می شود حوزه شهرداری های شهرستان به عنوان نماینده شهرستان ورود خواهند کرد که حمایت هم می شوند.

احمدی‌طبا تصریح کرد:در راستای طرح جامع گردشگری چهاربرنامه در شهرستان برگزار می شود که نمونه های آن حضور در نمایشگاه تهران و برنامه ماراتن نجوم مسیه با حضور بیش از ۱۵۰ منجم از کل کشور است و این برنامه ها باید برای شهرستان یک صرفه ای داشته باشد.

وی بیان کرد:احتمالا از اسفند یک سری رویداد در قالب رویداد عکاسی اردستان برگزار می شود و علاوه بر آن جشنواره های فرهنگی و اجتماعی نیز اجرا خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1003657